Запорукою успішної реалізації діяльнісного, особистісно-зорієнтованого та компетентісного підходу у моїй практиці є активне впровадження технології проблемного навчання, технологій розвитку критичного мислення та застосування інтерактивних технологій на уроках історії.
Використовую групові та індивідуальні форми роботи, значне місце у моїй діяльності посідають дискусії, рольові ігри або розігрування ситуацій, обмін думками у групах, у класі, виконання практичних робіт. Закликаю учнів до самооцінки і перевірки один одного наприклад, використовую взаємоперевірку у термінологічних диктантах. (Запитання: «як, на вашу думку, справився ваш колега із завданням?», «як ви оціните ступінь знань власний або колеги з даної теми?», «які недоліки у відповіді однокласника, які поради для кращого результату»). Для розвитку мислення учнів при роботі над поняттями використовую спеціальні вправи: «Виключення понять», «Учитель, що помиляється», «Склади розповідь». Також використовую і інші ігри: «Три речення», «Картина що оживає», рольові ігри, картографічні пазли. В позакласній роботі залучаю дітей до дискусій, вікторин, участь у «Ярмарку кросвордів», історичного квесту «В пошуках скарбу Кліо». Використання ІТ- технологій є необхідним для навчання покоління «візуалів» (використання візуальних джерел : відеохронік (про Августина Волошина), відеокліпів (гуртів Тартак «Не кажучи нікому», Тінь Сонця «Ніколи не плач», присвяченим героям Крут і інші), карикатур, фото (фотоальбом «Німецький окупаційний режим в Україні»), художні фільми («Поводир», «Хайтарма», «Холодний Яр. Воля України або смерть»). Технології критичного мислення реалізую через впровадження у навчальний процес дослідницьких завдань та створення умов, які сприяють розвитку критичного мислення. В позаурочній діяльності залучаю дітей до проектної роботи, результатом якої стала наукова робота «Кіровоградщина в історії Холодного Яру».
Рекомендую використовувати цей матеріал до уроку або як виховний захід. Він отримав схвальний відгук такого авторитетного та відомого викладача як Міцай Юлія Віталіїївна та потрапив до збірника, який вона упорядковувала! Олександра, а де ж урок з підприємницьким тлом? Це було б цікаво для користувачів. Тим більше, що його надруковано у міжнародному виданні?!!!
ВідповістиВидалити