Зміст
1.10 загадкових місць України
2.Цікаві карті історії України
10 загадкових місць України
Чи боїтеся ви темряви? Україна — країна не лише неймовірних пейзажів, але й країна з давньою історією. А це означає, що в нашої країни за тисячолітню історію назбиралося чимало моторошних місць…Ми зібрали для вас 10 місць в Україні, які пов’язані з містикою і жахіттями.
Підгорецький замок
Де: село Підгірці Бродівського району Львівської області
Додати заголовок |
Замок має страшну таємницю. Усі, хто ночував тут з останніх років XVІІІ століття і до сьогодні, бачили вночі
справжнісінького привида! Їм являлася жінка в білому з чорним обличчям.
Примару бачили пацієнти туберкульозного санаторію, який був тут за радянських часів, сторожі і працівники замку. Родина польських поміщиків, які жили у стінах замку, навіть записали свої спогади про примару.
За легендою, замком блукає душа вбитої молодої дружини Вацлава Жевуського Марії. Через ревнощі він власноруч вбив юну кохану, а її тіло замурував у стінах палацу.
Золочівський замок
Де: місто Золочів на Львівщині
Замок почав бути місцем горя і страждань з приходом австрійських військ на Галицькі землі. У приміщенні прекрасного палацу вони влаштували в’язницю.Згодом у замку своїх полонених утримували енкаведисти. Те, що вони робили з людьми, просто не вкладається у голову… Стіни замку бачили кров, знущання над вагітними, вмурованих у стіни людей. На території були поховані тисячі замордованих, згодом їх перепоховали, однак жахлива енергетика нікуди не зникає.
Під час реставрації до замку привезли дивне каміння незрозумілого походження. На поверхні нанесені дивні знаки, розшифрувати які досі не вдалося. З появою каміння замком, нібито, почав блукати привид чоловіка. Примара носить довгий плащ, у руках тримає тростину, а на голові у нього капелюх.
Олеський замок
Де: смт Олесько, Буського району Львівської області
Під стінами цього замку час від часу з’являється дух монаха. Існує легенда, що за життя чернець полюбляв плотські розваги і нерідко навідувався до жінок з довколишніх сіл.
За це монаха покарали і замурували у стіні без їжі і води. У стінах, нібито, навіть знаходили його скелет.
Згідно з іншою версією, мандруючий монах Ян Каспер на очах тисяч прочан стрибнув у криницю. Інші монахи оголосили його божевільним, та все-таки поховали за християнським обрядом. Однак душа самогубця все одно не знає спокою.
Замок Паланок
Де: місто Мукачево Закарпатської області
Легенда цього замку пов’язана з свекрухою і невісткою Софією Баторі та Ілоною Зріні. Жінки, правлячи замком, ворогували між собою. Про Софію Баторі ходить страшна слава. Жінка, нібито, мала пристрасть до людської крові. Для кров’яних ванн Софія наказували приносити у жертву 13-річних цнотливих дівчат.
Імовірно, ця історія є перебільшенням. Однак жорстокість Софії доводять історики: у її часи в стінах Мукачівського замку були катівні, в яких мордували людей.
Ще одна легенда про замок пов’язана з колодязем і чортом. На території замку копали криницю і все ніяк не могли досягнути води. Тоді чорт запропонував воду в обмін на мішок золота, але князь Корятович обманув сатану і підсунув йому малесенький мішечок з двома монетами. Від того часу темна сила щовечора виє на дні колодязя через те, що його обдурили.
Лиса гора
Де: Київ
Лиса гора — місце, де збирається нечиста сила. Лису гору пов’язують з легендою про змію, яка обвиває землю і сама себе кусає. Місце, де вона себе кусає, стає Лисою горою.
На місці київської Лисої гори був язичницький жертовник та капище. Після насадження християнства на Русі тут збиралися прихильники язичництва.
Наприкінці ХІХ століття Лисогірський форт перетворили на гарнізонну в’язницю, в якій проводили страти.
Кияни оминають цю лісопаркову зону. Ті, хто все ж гуляють тут, розповідають про відчуття дискомфорту. У людей складається враження, що за ними стежать. Вояки, які проходили тут службу, часто стикалися з паранормальними явищами: деякі з них втрачали розум або покінчували з життям.
Ставка Гітлера "Вервольф"
Де: на Вінниччині
Ця ставка Адольфа Гітлера була зменшеною копією головної ставки "Вольфшанце" у Східній Пруссії. Будували комплекс 5 тисяч радянських військовополонених. Усіх до одного вбили. За загадкових обставин загинули й німецькі інженери, які будували ставку. Їхній літак вибухнув у повітрі.
У перекладі з німецької "Вервольф" означає перевертень. За даними вчених, обираючи місце для ставки, Гітлер консультувався з 400 магами, екстрасенсами і астрологами з Інституту окультних наук у Берліні.
"Вервольф" мав стати магічним центром. Навколо нього мали об’єднатися розрізнені країни Європи і початися завоювання світу. Про ставку говорила і відома віщунка Ванга.
Дослідники паранормальних явищ не радять відвідувати цю територію, оскільки вона випромінює смертельну ауру.
Донецький аеропорт
Де: Донецьк
Летовище у Донецьку перетворилося на моторошне місце під час війни на Донбасі між українською армією та російсько-терористичними військами.
Бій за аеропорт тривав 242 дні. Під обломками аеропорту загинув не один український Герой.
Львівська Ратуша
Де: Львів
Коридорами львівської Ратушу вночі повільно зі скрипом і стогоном рухається привид у вигляді чорної труни.
Легенда з привидом пов’язана з нечесними суддями. Вони погано розібралися зі справою і засудили невинного на муки в катівні та смертну кару. Згодом помилка виявилася, але вже було пізно.
З того часу почала з'являтися чорна труна як вічна пересторога для суддів.
Придніпровська височина
Де: північно-східна частина Кіровоградської області
Місцевість не одне десятиліття привертає увагу дослідників через паранормальні явища, які тут постійно відбуваються.
На височині людям маряться примарні фігури, вогняні кулі тощо.
Мертве місто Прип’ять
Де: Київська область
Наймоторошнімиш місцем в Україні є мертве місто Прип’ять. Кілометри пустих вулиць, покинуті будинки і дитячі садочки… Важко уявити щось страшніше.
Місто стало мертвим після вибуху на Чорнобильській АЕС. Зараз у Прип’яті ніхто не живе, однак екстремали приїжджають сюди на екскурсії.
Цікаві карті історії України
“Оглядова карта українських земель”, Відень, бл. 1900.
1919 рік Мапа представлена делегацією УНР на Паризькіймирнійконференції
1928 рік Мапа видана в складі “Російського історичного атласу” в Москві. Атлас отримав першу премію Цекубу та ЦБ СНР
Етнографічна карта України
Карта етнічного розселення українців на початку ХХ ст.
Мовний склад населенняУкраїни в складі різнихімперій за переписом 1897 і 1910 р.р.
«Генеральна карта України або Подільського, Київського та Брацлавського воєводств, наново накреслена» (перевидання 1680р. по сутітака, якою її зробив і вперше видав Боплан на тридцять років раніше).
Це дійсно цікаво. Фото Олеського замку заворожує. Сподіваюсь, що таких місць, як Донецький аеропорт та Прип'ять в Україні більше не буде. Все залишиться історією. а попереду мирне майбутнє.
ВідповістиВидалитиЗгоден з тобою Оксано!А карти шикарні! Незважаючи на те, що багато мандрую, то був тільки у Вевольфі та на ратуші!
Видалити